Co warto wiedzieć o drewnie?

starczającymi do wielu zastosowań własnościami wytrzymałościowymi. Stosuje się je jako materiał na podłogi, boazerie, do wykonania więźb dachowych budynków, altan, wiat, ogrodzeń i pergoli, mebli i zabawek. W wielu krajach, m.in.

Co warto wiedzieć o drewnie?

Drewno małowartościowe odpady powstałe przy produkcji

Obecnie drewno stosowane jest jako materiał konstrukcyjny oraz wykończeniowy. Swoją popularność zawdzięcza swej lekkości i wystarczającymi do wielu zastosowań własnościami wytrzymałościowymi. Stosuje się je jako materiał na podłogi, boazerie, do wykonania więźb dachowych budynków, altan, wiat, ogrodzeń i pergoli, mebli i zabawek. W wielu krajach, m.in. w Ameryce Północnej (USA i Kanada), drewno jest w dalszym ciągu ważnym materiałem budowlanym i używa się go do budowy większości niskich zabudowań mieszkalnych. Drewno małowartościowe, odpady powstałe przy produkcji różnych sortymentów drewna są wykorzystywane do produkcji płyt pilśniowych, wiórowych, OSB, sklejki, itd., które także są materiałem do wykonywania wielu przedmiotów codziennego użytku. Inne odpady drewniane (obrzynki, wióry, trociny itp.) są surowcem energetycznym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)


200 gatunków występujących prawie wyłącznie w

Dąb (Quercus L.) ? rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych (Fagaceae Dumort.). Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej. Najdalej na południe występują na Wyspach Sundajskich. Gatunkiem typowym jest Quercus robur L.. Dąb w Polsce osiąga zwykle wysokość do 50 m i pierśnicę do 2 m. Kończy cykl wzrostowy w wieku 120?200 lat, dojrzałość rębną osiąga w wieku 120 lat, żyje przeciętnie 600?1000 lat.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dąb


Fenomen hygge

Hygge - ostatnio bardzo silny trend. Obejmuje szeroko pojęty styl zycia - aranżacje wnętrz, sposób spędzania wolnego czasu, budowanie przytulnego charakteru w mieszkaniu, stawianie na komfort, wygodę i spokój. Oczywiście ojczyzną tego sposobu spędzania wolnego czasu jest Dania - kraj najszczęśliwszych na świecie ludzi. No dobrze - ale w czym tkwi fenomen tego zjawiska, jakim jest hygge? Trzeba nauczyć się szczęścia z drobnych rzeczy, które wypełniają naszą codzienność - z cynamonowego rogalika, z wieczoru z lampką wina, ze światła świec, z czasu spędzonego na kanapie pod kocem, z ciepłej i aromatycznej herbaty, z pięknego i przytulnego wnętrza. Tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego, jednak dla zapracowanych i zagonionych mieszkańców większości naszego globu, takie zatrzymania się na chwilę, celebrowanie momentów wydaje się niemożliwe.



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/