Czy opłaca się lecieć samolotem?

Dodane: 03-11-2015 09:20
Czy opłaca się lecieć samolotem? Nie wiesz gdzie możesz zostawić samochód w razie podróży samolotem? My wiemy: parking katowice-pyrzowice lotnisko

Parking - definicja

Parking ? wyznaczone miejsce służące do odstawiania (parkowania) pojazdów mechanicznych lub...innych środków komunikacji.
W zależności od formy budowlanej można wyróżnić parkingi terenowe oraz mające formę budynków parkingi piętrowe ? garaże wielokondygnacyjne.
Parkingi mogą ze względu na poziom posadowienia dzielić się na: podziemne i naziemne.
Miejsca postojowe na parkingu są dostosowane do rozmiaru i charakteru pojazdów, z uwzględnieniem sposobu parkowania. W przypadku samochodu osobowego pojedyncze stanowisko postojowe na parkingu umieszczone prostopadle do jezdni ma wedle polskich przepisów budowlanych wymiary minimalne 230 na 500 cm, zaś przylegająca jezdnia ma 600 cm szerokości1. W innych krajach spotyka się zarówno mniejsze, jak i większe miejsca postojowe.
Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu przez 5% swojego życia2.
Istnieją też specjalne miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Stanowiska przeznaczone dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne powinny mieć wymiary 360 na 500 cm.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Parking


Parkingi przy lotnisku

Popularność podróży samolotem jednak uruchomiła konieczność rozwiązania pewnych niedogodności. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, to gdzie zostawić samochód? Na szczęście - przy lotniskach działają parkingi. Za odpowiednią opłatą możemy bezpiecznie zostawić tam nasze auto i nie musimy się martwić, że zostanie na przykład skradzione. Warto skorzystać z tej opcji, jeśli nie mamy możliwości by gdzieś bezpiecznie zaparkować.


Latamy coraz częściej

W ostatnich latach coraz częściej podróżujemy samolotem. Dzięki tanim liniom lotniczym nie jest to już luksus dla zamożnych, ale wygodny i szybki sposób na pokonanie długich odległości. Ceny biletów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, więc opłaca się to znacznie bardziej niż podróż własnym samochodem. No i - zajmuje znacznie mniej czasu. Usprawnia to znacznie jeśli z powodów biznesowych musimy znaleźć się w jakimś europejskim mieście, nie drenuje również tak bardzo naszych portfeli. Poza tym oczywiście otwiera nowe możliwości turystyczne - nawet bilety do egzotycznych miejsc upolować całkiem tanio.© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/