Krótko o inwerterze fotowoltaicznym i panelach słonecznych

zyskiwaniu prądu z energii słonecznej.O inwerterze z WikipediiPrzetwornica napięcia, nazywana także konwerterem mocy lub przekształtnikiem napięcia ? urządzenie elektryczne lub elektromechaniczne pozwalające na zasilanie odbiornik

Dodane: 08-07-2016 12:38
Krótko o inwerterze fotowoltaicznym i panelach słonecznych Właściwe użytkowanie paneli słonecznych wymaga zastosowania falownika. Dobry zagwarantuje skuteczne naładowanie akumulatora energią pozyskaną z takiego ogniwa. O pozyskiwaniu\uzyskiwaniu prądu z energii słonecznej.

O inwerterze z Wikipedii

Przetwornica napięcia, nazywana także konwerterem mocy lub przekształtnikiem napięcia ? urządzenie elektryczne lub elektromechaniczne pozwalające na zasilanie odbiorników energii elektrycznej z układów zasilających, których parametry prądowo-napięciowe nie pozwalają na bezpośrednie połączenie z odbiornikiem. Zadaniem konwertera mocy jest zmiana wartości natężenia i napięcia w sposób odpowiadający wymaganiom zasilanego odbiornika, z możliwie najmniejszymi stratami mocy. Niskie straty mocy są równoznaczne z wysoką sprawnością konwertera.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwornica_napięcia


Zmiany napięcia i typu prądu

Przetworniki napięcia są szeroko stosowane w różnych dziedzinach technologii. Falowniki mają za zadanie przekształcać prąd stały, np z akumulatora, w prąd przemienny o zadanej częstotliwości i mocy.

Falowniki, zwane tez inwerterami, wykorzystuje się między innymi przy zasilaniu sprzętów domowych z akumulatora ładowanego panelami fotowoltaicznymi. Bez inwertera urządzenia AGD nie mogłyby działać poprawnie. Wiele firm oferujących takie panele ma w swojej ofercie również takie inwertery.


Oszczędności z panelami słonecznymi

Montaż paneli słonecznych może pomóc ograniczyć wydatki związane z energia elektryczną. Nawet w Polsce, gdzie ilość godzin światła wynosi około 1500 na rok. Jest to wystarczająca ilość aby, przy dobrym zaplanowaniu rozmieszczenia tych paneli, inwestycja w miarę sprawnie się zwróciła.

Ceny takich paneli na przestrzeni lat stały się bardziej przystępne, więc teraz ogniwa fotowoltaiczne stanowią spora konkurencję dla solarów podgrzewających wodę. Coraz więcej właścicieli domów decyduje się albo na jedne albo an drugie.© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/