Na temat: leczenie stwardnienia

kuje własne komórkiNasz system immunologiczny ma za zadanie zwalczać wszelkie infekcje poprzez różne środki, którymi dysponuje nasz organizm. Przy każdym wykryciu potencjalnego zagrożenia lub wykrycia ciał obcych w obiegu naszego

Na temat: leczenie stwardnienia Stwardnienie rozsiane to bardzo trudna choroba. Dobre niesie pacjentowi ulgę w cierpieniu i może powstrzymać rozwijanie się choroby. Dzisiaj o leczeniu SM.

Organizm atakuje własne komórki

Nasz system immunologiczny ma za zadanie zwalczać wszelkie infekcje poprzez różne środki, którymi dysponuje nasz organizm. Przy każdym wykryciu potencjalnego zagrożenia lub wykrycia ciał obcych w obiegu naszego systemu organizm podejmuje czynności mające ochronić go przed rozprzestrzenianiem się zagrożenia. Podniesienie temperatury ciała, produkcja odpowiednich białych krwinek to tylko niektóre z naszych systemów obronnych.

Jednak zdarza się, że nasze ciało reaguje w ten sposób na komórki własnego ciała, traktując je jako zagrożenie stara się ich pozbyć lub zniszczyć. Taki stan nazywany jest chorobą autoimmunologiczną, to nic innego jak właśnie samoczynne niszczenie własnego organizmu niezależnie od woli pacjenta.


Choroby nie do wyleczenia

Nigdy nie wiadomo kiedy zachorujemy na jakąś chorobę i zawsze powoduje to jakiś problem niezależnie od tego jaka to będzie choroba. Najgorzej jeżeli zachorujemy na taką, której nawet współczesna medycyna nie jest w stanie wyleczyć. Jedną z takich nieuleczalnych chorób jest stwardnienie rozsiane, inaczej zwane w skrócie SM.

Najważniejsze jednak to nie poddawać się i próbować różnych metod leczenia tej choroby, a z pewnością znajdziemy taka, która będzie dla ans najskuteczniejsza. W przyszłości być może uda się znaleźć jakieś lekarstwo, a do tego czasu warto powstrzymywać rozwój choroby najdłużej jak się da.


Cytat z Wikipedii - Choroby demielinizacyjne

Choroby demielinizacyjne ? wszelkie choroby układu nerwowego, w których dochodzi do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów. Utrudnia to przewodzeniu sygnałów w zajętych nerwach, co prowadzi do pogorszenia w zakresie czucia, ruchu, postrzegania i innych funkcji w zależności od nerwów, które są zajęte.

Termin opisuje skutek choroby, a nie jego przyczynę; niektóre choroby demielinizacyjne są spowodowane przez czynniki genetyczne, inne przez czynniki zakaźne, reakcje autoimmunologiczne, a w przypadku niektórych etiologia nie jest znana.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_demielinizacyjne



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/