O niebezpiecznych pracach porządkowych

ż ogarnięcie po remoncie. Taki bałagan wymaga specjalnego potraktowania, zwykłe mopy umierają w męczarniach, a odkurzacze uciekają z linii frontu. Poważnie - trzeba mieć specjalny sprzęt do posprzątania po pracach remontowych. To

O niebezpiecznych pracach porządkowych

Ekipa sprzątająca - kiedy to nie jest zbędny wydatek, a konieczność?

Kiedy jeszcze przyda się ekipa sprzątająca? Po remoncie! Nie ma bardziej upierdliwej formy sprzątania, niż ogarnięcie po remoncie. Taki bałagan wymaga specjalnego potraktowania, zwykłe mopy umierają w męczarniach, a odkurzacze uciekają z linii frontu. Poważnie - trzeba mieć specjalny sprzęt do posprzątania po pracach remontowych. To nie jest po prostu kurz - normalny odkurzacz naprawdę padnie od pyłu z gładzi, a zwykły mop nie będzie w stanie zebrać efektywnie brudu z podłóg. Do tego jeszcze dochodzi kwestia środków czystości - woda i zwykły płyn to za mało! Często trzeba usunąć plamy po piance poliuretanowej, albo po farbie do okien, albo po lakierze do podłogi, itd. Takie wyzwania naprawdę najlepiej pozostawić profesjonalistom!


Prace wysokościowe wykonywane przy myciu okien

Mycie okien dużych budynków równoznaczne jest z wykonywaniem prac wysokościowych. Osoby myjące okna znajdują się na przesuwanych podnośnikach albo są przywiązane specjalnymi linami, podobnymi do lin wspinaczkowych. Do wykonywania prac związanych z myciem okien dużych budynków przyjmowane są młode osoby, które są sprawne fizycznie i nie boją się przebywać na dużych wysokościach. Najlepiej, aby były to osoby, które miały już do czynienia ze sprzętem wspinaczkowym i lubią chodzić po ściankach wspinaczkowych. Firmy zlecające wykonanie prac wysokościowych przy myciu okien dbają również o bezpieczeństwo swoich pracowników. Najlepszym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa jest po prostu kupowanie sprawnego, dobrego sprzętu, który jest stale sprawdzany.


O historii wieżowców

Wynalazkami kluczowymi dla powstania nowoczesnych wieżowców były stal, szkło, żelbet, wydajne pompy wodne oraz windy. Przed nadejściem XIX wieku budynki wyższe niż 6-piętrowe należały do rzadkości. Wielka liczba schodów była niepraktyczna dla mieszkańców, problemy sprawiała też konieczność uzyskania odpowiedniego ciśnienia, niezbędnego do wyniesienia wody na wysokość większą niż 15 m. Mimo problemów sanitarnych, wysokie budynki mieszkalne powstawały w niektórych miejscach nawet w XVI wieku. Wczesnymi konstrukcjami były romańskie i gotyckie wieże mieszkalne w Bolonii lub zabudowa miasta Szibam w Jemenie. Przykładowo w Edynburgu (Szkocja) mur obronny wytyczał ściśle granice miasta. Z powodu ograniczonej powierzchni domy stały się wyższe, powszechnymi były 11-piętrowe, a zdarzały się nawet 14-piętrowe. Wiele z tych kamiennych budowli dotrwało do naszych czasów i można je zobaczyć na edynburskim Starym Mieście, zwłaszcza w pobliżu Royal Mile.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCowiec#Historia



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/