biuro księgowe warszawa

Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

W podatkach też są zmiany

Z nowym rokiem często przychodzi wiele zmian.
Nie wszystkie wychodzą nam na dobre.
Trzeba pamiętać, że zmiany dotyczą również przepisów podatkowych.
Jeśli nie jesteś z tym na bieżąco jako osoba prowadząca własna działalność gospodarczą, to przemyśl, czy nie warto skorzystać z oferty biura rachunkowego.

Pracujący tam księgowi muszą być na bieżąco z prawem podatkowym, a ty unikniesz wielu kłopotów.Pamiętaj, jako biznesmen wcale nie musisz znać się na wszystkim.

Warto podjąć mądrą decyzję i zaufać specjalistom.

Definicja podatku

Podatek ? obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego.

Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych. Współcześnie pieniądze z podatków trafiają do skarbu państwa, województwa, powiatu albo gminy, które dzięki temu mogą inwestować w rozwój infrastruktury, wojska, policji, oświaty, służby zdrowia itp.

Obecnie uznaje się, iż podatki są świadczeniami pieniężnymi, jednakże w historii znane są również podatki świadczone w innych niż pieniądz dobrach. Zgodnie z polskim prawem daniny, aby zostały uznane za podatki muszą posiadać 4 cechy: nieodpłatność przymusowość powszechność bezzwrotność Podatki dzielą się na: bezpośrednie ? nałożone na dochód lub majątek podatnika, np.

podatek dochodowy, gruntowy, spadkowy; pośrednie ? nakładane na przedmiot spożycia, np. VAT, akcyza ? ostatecznie płaci konsument.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek

Jak znaleźć dobrą księgową? / Dobra księgowa kluczem do sukcesu przedsiębiorcy / Dobra księgowa podstawą przedsiębiorstwa

biuro księgowe warszawa Jeśli otwierasz własną działalność gospodarczą, z pewnością nie narzekasz na brak obowiązków.
Kampanie reklamowe, pozyskiwanie klientów, organizacja pracy firmy i zatrudnianie pracowników to tylko niektóre zajęcia będące na głowie przedsiębiorcy.

W natłoku spraw warto jednak pamiętać o zadbaniu o tak ważną dziedzinę funkcjonowania firmy, jaką jest firma prowadząca rachunkowość.

Odpowiednia księgowa fachową wiedzą może pomóc, doradzić, a także zaoszczędzić wielu niepotrzebnych problemów i kosztów.

Warto więc poświęcić wiele czasu temu tematowi i postawić na profesjonalną firmę, która zatroszczy się o nasze interesy..

Widok do druku:

biuro księgowe warszawa