Rzeźbienie w metalu - frezarki

zystywane są one w warsztatach oraz zakładach produkcyjnych. Maszyny sterowane komputerowo z kolei umożliwiają produkcję seryjną elementów, które powinny cechować się dużą precyzją i powtarzalnością. Doskonale sprawdzą się podczas

Rzeźbienie w metalu - frezarki

Uniwersalne urządzenie w wielu gałęziach przemysłu

Frezarki to urządzenia umożliwiające obróbkę powierzchni płaskich i kształtowych, jak koła, gwinty, rowki, czy koła zębate. Wykorzystywane są one w warsztatach oraz zakładach produkcyjnych. Maszyny sterowane komputerowo z kolei umożliwiają produkcję seryjną elementów, które powinny cechować się dużą precyzją i powtarzalnością. Doskonale sprawdzą się podczas obróbki różnego rodzaju materiałów, jak metal, drewno, czy tworzywo sztuczne. Możliwość komputerowego zaprogramowania parametrów, jakimi powinny się charakteryzować powstające w ten sposób przedmioty, pozwala osiągnąć niezwykłą precyzję i wytwarzać w krótkim czasie identyczne elementy, co nie byłoby możliwe w przypadku sterowania ręcznego.


Branża rozwijająca się najprężniej

Z pewnością zdecydowana większość naszego społeczeństwa nie ma większego pojęcia o wymieniowych w tytule tego tekstu zagadnieniach. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie jest to tematyka obowiązkowa na podstawowych etapach edukacji. Zasadniczo, wszystkie sfery naszego życia rozwijają się w niesamowitym tempie, co nie zmienia jednak faktu, że są takie, które zmieniają się najdynamiczniej. Jest to oczywiście technologia komputerowa, ale także przykładowo inżynieria produkcji. Przedsiębiorstwa wytwarzające rozmaite wyroby gotowe dokładają wszelkich starań do tego, aby zachodzące w nich procesy produkcyjne były jeszcze efektywniejsze oraz sprawniejsze. Wykorzystuje się obecnie przede wszystkim obrabiarki sterowane numerycznie, które są stosunkowo proste w obsłudze w porównaniu do maszyn sprzed kilkudziesięciu lat.


Wikipedia o tokarkach

Tokarka ? obrabiarka przeznaczona do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne). Narzędziem obróbczym są najczęściej nóż tokarski, wiertło lub narzędzia do gwintów. Obróbkę na tokarce nazywa się toczeniem. Toczenie wykonuje się poprzez wprawienie obrabianego przedmiotu w ruch obrotowy, a następnie skrawanie jego powierzchni narzędziem obróbczym. Obrabiany przedmiot mocuje się w tym celu w uchwycie bądź w kłach.

Wyposażenie elektroniczne, rozbudowa funkcji oraz sterowanie numeryczne przekształciły konwencjonalną tokarkę w obrabiarkę CNC będącą elementem struktur zintegrowanego wytwarzania CIM

Ważniejsze grupy i podgrupy tokarek:

kłowe: uniwersalne, produkcyjne, precyzyjne, wielonożowe, ciężkie, kopiarki
uchwytowe
tarczowe i karuzelowe
rewolwerowe
półautomaty tokarskie
automaty tokarskie: jedno- oraz wielowrzecionowe
zegarmistrzowskie
zataczarki
specjalne (branżowe)


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tokarka



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/